VOLEJTE NONSTOP 728 60 80 40

Domluvte si bezplatnou konzultaci.

info@refinancovanihypoteky.eu

Napište nám

  • Home
  • Postup refinancování

Postup refinancování hypotéky

O refinancování hypotéky se každý klient na konci fixačního období zajímá - nabízí se totiž příležitost získat lepší podmínky hypotéky. V prvé řadě ale musí znát nové podmínky stávající banky. Ty bývají pro další rozhodování klíčové. Klient by se měl o výši nové úrokové sazby informovat s dostatečným předstihem, nejméně tak 5 týdnů před vypršením fixace. To proto, aby měl dostatek času na vyjednávání jak s bankou stávající, tak s bankami konkurenčními.

Refinancování hypotéky lze stihnout do 14 dnů

V praxi je naprosto běžné, že banka po konci fixace nabízí svým klientům výrazně horší podmínky, než klientům novým. Proč? Jednoduše spoléhá na to, že klienti v takto krátkém čase hypotéku nestihnou refinancovat, respektive že se do refinancování hypotéky s ohledem na časový pres ani nepustí. Z našich dlouholetých zkušeností ale vyplývá, že refinancování hypotéky lze stihnout v poměrně krátkém čase, jen je třeba vědět, jak na to.

Refinancování hypotéky - správné porovnání nabídek je základ

Tedy - pakliže banka, ve které má klient hypotéku, nabízí výrazně horší podmínky než konkurence, resp. nabízí horší podmínky než sama nabízí novým klientům, je dobré se pustit do vyjednávání a snažit se přesvědčit tuto banku, aby svou nabídku přehodnotila. Nedojde-li ze strany banky k ústupku a rozdíl v úrokové sazbě je citelný, je na místě zauvažovat o refinancování hypotéky. Je potřeba porovnat všechny náklady a výhody nebo nevýhody, které s sebou refinancování hypotéky přináší. S tímto může velice pomoci renomovaný hypoteční makléř, který dokáže snadno posoudit, zda-li se refinancování hypotéky vyplatí. Zabráníme tak tomu, abychom zbytečně nedělali něco, co ve finále nepřinese žádný efekt. Navíc - nezapomeňte, že refinancování hypotéky je závod s časem. To, nad čím si můžete lámat hlavu celé dny, bývá pro zkušené makléře jednoduché - vždyť je to jeho každodenní práce. Refinancování hypotéky za 14 dní je u nás běžné.

"Kuchařka" refinancování hypotéky

Pro větší přehlednost jsme pro Vás připravili něco jako "kuchařku refinancování hypotéky". Je v ní krok po kroku popsáno, jak v refinancování hypotéky postupovat. Samozřejmě jsme připraveni Vám kdykoliv pomoci a poradit. Obratem Vám zajistíme bezplatnou konzultaci makléřů z Asociace hypotečních makléřů. Za půl hodiny máte jasno! Stačí nám napsat skrze formulář, anebo nám zavolat.

 

Kontaktujte nás

1000 characters left

www.refinancovanihypoteky.eu
PHK MARKETING s.r.o.
Sokolovská 55
182 00 Praha 8
IČ 04024214

+420 728 60 80 40
info@hypokalkulacka.cz

Vytvořil PHK MARKETING

Napište nám
1000 characters left